Ogłoszenie Rekrutacja | Rekrutacja |

Funkcjonariusze Policji z wizytą w szkole

admin 2018-06-15 12:32

Funkcjonariusze Policji z wizytą w szkoleŻycie jest zbyt cenne, nie zostawiajmy go na drodze”.Bezpieczeństwo oraz edukacja związana z bezpieczeństwem młodzieży jest jednym z priorytetów w naszej szkole. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji - st. sierż. Marcina Jelińskiego i sierż. Rafała Traczewskiego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, którzy w dniu 13.06.2018 r. spotkali się uczniami klasy I LOc, II TPS, III TB, III TPS. Organizatorami spotkania był zespół nauczycieli języka niemieckiego.

Wizyta policjantów miała na celu przybliżenie zasad bezpiecznego letniego wypoczynku, zarówno nad wodą, jak i w górach oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w myśl zasady „by zaczęło się miło i równie miło się zakończyło”. Kolejnym punktem spotkania była kontrola miejsc wypoczynku oraz zagrożeni i konsekwencje sięgania po środki uzależniające.

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i zabawy, ale również stają się okazją zarobkowego wyjazdu zagranicę. Funkcjonariusze policji dostarczyli wiedzy na temat handlu żywym towarem, jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa.

Zajęcia zostały przeprowadzone w formie multimedialnej prezentacji oraz pokazu filmu. Spotkanie to przyczyniło się do podniesienia świadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu.