Ogłoszenie

I Konkurs ,,Najlepszy w zawodzie” dla uczniów klas patronackich FORTE za nami.

admin 2018-04-04 09:48

I Konkurs ,,Najlepszy w zawodzie” dla uczniów klas patronackich FORTE za nami.

W siedzibie Zespołu Szkół nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego spotkały się drużyny z Białegostoku, Suwałk i Ostrowi Mazowieckiej. Reprezentacje szkół to uczniowie klas patronackich F.M. FORTE S.A. które maja swoje zakłady w tych miastach i z którymi na co dzień współpracuje firma. Tak więc Białystok reprezentował Zespół Szkół Technicznych, Suwałki to z kolei Zespół Szkół nr 6 a Ostrów to nasz miejscowy ,,RUBINEK” . Oczywiście nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Forte, które w konkursie reprezentowali p. Marek Burchart – dyrektor zakładu w Ostrowi Maz. oraz p. Ewelina Bączyk lider zespołu rekrutacji w biurze HR firmy. Państwo pełnili również zaszczytne funkcje jurorów konkursowych, którym pomagali nauczyciele ze szkół p. Piotr Kotkowski, p. Wojciech Szerszeń, p. Sebastian Jakubik, p. Krzysztof Zwierzyński, p. Bogdan Algrzym.

Konkurs rozpoczął się od oficjalnego przywitania wszystkich czyli tzw. ,,oficjałki”. Na początek uczestnicy musieli zmierzyć się z testem teoretycznym składającym się z 30 pytań tematycznych w tym dotyczących funkcjonowania i działalnosci firmy FORTE. Następnie wszyscy uczestnicy zmagali się z zadaniem praktycznym polegającym na montażu biurka wyprodukowanego w zakładach FORTE z tzw segmentu mebli do samodzielnego montażu. Ten rodzaj mebli jest wiodącym w całej gamie produktów oferowanych przez firmę. Zadanie okazało się stosunkowo nietrudne gdyż pierwsi uczniowie już w 35 minut zmontowali całe biurko, a czas przewidziany na to wynosił aż 120 min. W tej konkurencji jurorami byli wszyscy nauczyciele-opiekunowie uczestników konkursu. Ostatnią konkurencją było rozpoznawanie gatunków drewna i materiałów drewnopochodnych oraz narzędzi stosowanych przy obróbce drewna.

Trzeba przyznać że konkurs stał na wysokim poziomie gdyż na 65 pkt. możliwych do uzyskania zwycięzca uzyskał wynik 59 pkt, natomiast wszyscy uczestnicy przekroczyli granicę ponad 50% możliwych punktów do uzyskania.

W konkursie ,,Najlepszy w zawodzie” zwycięzcą został Mateusz Brzostek z ZS nr 1 w Ostrowi Maz, II miejsce Racis Tomasz z ZS nr 6 w Suwałkach, III miejsce Łukaszewicz Tomasz z ZS nr 6 w Suwałkach.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez F.M. FORTE I miejsce – profesjonalna wkrętarka do drewna FESTOOL, II nagroda - bon na zakupy w sklepie sportowym oraz powerbank III nagroda – bon na zakupy w sklepie sportowym.

Pozostali uczestnicy otrzymali od firmy FORTE drobne upominki. Szkoła przygotowała pamiątkowe dyplomy, które zostały wręczone na uroczystości podsumowania konkursu. Starostwo Powiatowe również przygotowało dla gości z zewnątrz upominki, które wręczone zostały na podsumowaniu.

Wszyscy zgodnie mówili że konkurs przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze i obiecali sobie, że spotkają się za rok na kolejnym tego typu wydarzeniu. Nasza szkoła jest również gotowa aby za rok ponownie zorganizować taki konkurs. Mówimy wszystkim do zobaczenia.