Ogłoszenie

„Źródła Marzeń – Sources of Dreams”

admin 2018-04-04 06:36

Źródła Marzeń – Sources of Dreams”

Źródła Marzeń – Sources of Dreams” to Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy. Co roku bierze w nim udział kilkuset uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każda grupa bierze udział w swojej kategorii, związanej z twórczością min. J.K. Rowling, J. Flangana, C. S Lewisa lub J.R.R. Tolkiena.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Doskonalenia Nauczycieli z Katowic, a do jego sponsorów należy wiele ogólnopolskich firm i instytucji. Dzięki sponsorom II etap konkursu odbywa się w trzech pięknych polskich zamkach lub pałacach np. na Zamku w Gniewie lub w zespole pałacowo – parkowym w Baranowie. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody min. 12 dniowy wakacyjny pobyt z mnóstwem atrakcji na jednym z zamków! Jest więc o co powalczyć.

W tym roku wzięliśmy w nim udział i czekamy na wyniki. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do fanpejdża konkursu na Fejsbuku www.facebook.com/qubusgroup lub na stronę organizatora www.zrodlamarzen.pl

Wyniki I etapu zostaną opublikowane 5 kwietnia na stronie www.zrodlamarzen.plZgodnie z regulaminem IV OKLF „Źródła Marzeń: Sources of Dreams” do II – finałowego etapu zakwalifikowanych zostanie 24 pierwszych uczniów z listy wyników z każdej kategorii tematycznej, czyli łącznie 96 uczniów (w czterech kategoriach), którzy potwierdzą przybycie na część finałową.

 

W kategorii TWÓRCZOŚĆ J.R. R. TOLKIENA (szkoły ponadgimnazjalne) wzięło udział 456 osób z całej Polski. Wyniki więc są bardzo dobre! Najlepszy uczestnik z listy (z wynikiem 1. otrzymał 31,5 pkt)

 

Aleksandra Paszczyk 20,5 pkt, wynik 21

Klaudia Szydlik 20 pkt, wynik 22

Paula Zdunek 15,5 pkt, wynik 31

Damian Grabowski 14 pkt, wynik 34

Weronika Rafalik 12pkt, wynik 38

Dzieniszewska Dominika pkt.11, wynik 40

Zuzanna Rusnarczyk 9 pkt., wynik 40

 

Gratulujemy! Za rok czekamy na Wasze zgłoszenia ponownie:-)

 

koordynatorzy- Anna Zbień - Kiełbik, Anna Brejnak