Ogłoszenie Rekrutacja | Rekrutacja |

„Nie jest kolorowo” - akcja zbiórki pomocy rusza!

admin 2019-10-07 21:52

„Nie jest kolorowo” - akcja zbiórki pomocy rusza!

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów do udziału w 5. edycji akcji „Nie jest kolorowo”!

Zbiórka odbędzie się w dniach 14 – 31 października 2019 roku.  Przypominamy - przedmiotem zbiórek są nowe przybory szkolne – pióra, długopisy, kredki, plastelina, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów. Dzieci polskie mieszkające na dawnych Kresach często są takich rzeczy pozbawione, ponieważ sytuacja materialna Polonii na Wschodzie jest trudna.

 

Przypominamy:

– zbieramy tylko i wyłącznie nowe, nieużywane, nieuszkodzone przybory szkolne: kredki, flamastry, zeszyty, piórniki, farbki, piórniki, ołówki, długopisy, torby, plecaki, kolorowanki, wycinanki, plastelinę, gumki itp.,

– nie zbieramy podręczników szkolnych oraz używanych książek (np. ze szkolnych bibliotek),

 

            Proponujemy, aby klasa utworzyła własną paczkę, którą przekaże koordynatorowi szkolnemu (do p. Anny Zbień). W zeszłym roku zebraliśmy ponad 40 kilogramów różnego przyborów szkolnych.  Nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Traugutt.org zawieźli je do Polaków mieszkających na Białorusi.

 

Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna przeprowadzana głównie na terenie placówek szkolnych województwa pomorskiego, ale także w całej Polsce. Szkół włączających się w akcję jest coraz więcej.
Stowarzyszenie Traugutt.org w ciągu poprzednich lat zbierało doświadczenie oraz nawiązywało ścisłe kontakty ze szkołami, przedszkolami, szkółkami działającymi na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie. Pragniemy, by akcja „Nie jest kolorowo” nie była tylko zbiórką przyborów szkolnych, a rozwijała się jako projekt mający na celu, oprócz pomocy czysto materialnej, inicjowanie działania budującego i podtrzymującego polskość na Wschodzie wśród najmłodszego pokolenia.

 

Zapraszamy  :-)