Ogłoszenie Rekrutacja | Rekrutacja |

Historionauci – podsumowanie projektu

admin 2019-03-25 13:06

Od czerwca ubiegłego roku uczniowie kl. III TL uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym HISTORIA:POSZUKAJ. Projekt organizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) w Warszawie. Nad całością projektu czuwa p. Anna Zbień – Kiełbik, a opiekę merytoryczną sprawuje p. Ewa Mrowiec. Tematyka projektu związana była ze 100 leciem Niepodległości. O odzyskaniu wolności mieliśmy opowiedzieć skupiając się na przedmiocie, pochodzącym z lat 1792 – 1922. Te dwie daty oznaczają ostatni rozbiór Polski, a drugi datę ostatecznego określenia granic II Rzeczpospolitej.
Projekt rozpoczęliśmy już w czerwcu 2018 (webinarium), od września pracowaliśmy nad kolejnymi etapami. Byliśmy jedyną szkołą z dawnego województwa ostrołęckiego, która brała w nim udział na kilkadziesiąt szkół z całej Polski. Stworzyliśmy wirtualne muzeum, kilka gifów i poszerzyliśmy wiedzę o tym, jak można ciekawie opowiadać o naszej historii, a niebawem na portalu Historia:Poszukaj znajdzie się nasz artykuł.
Pracę zespołu w składzie: Paula Zdunek, Weronika Rafalik, Katarzyna Zarzycka, Paweł Zawadzki, Paweł Kietliński i Adam Świderski podsumowaliśmy warsztatami, które zorganizowaliśmy dla naszych kolegów. Rozwiązywaliśmy quizy, układaliśmy wirtualne puzzle, a członkowie zespołu otrzymali pamiątkowe dyplomy.