Ogłoszenie Rekrutacja | Rekrutacja |

Nie ma już kamienicy pana Friedmana

admin 2019-03-23 07:09

,, Nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych panów braci Alfusów, nie ma tez getta, a on niedawna nie ma nawet mirabelki’’ – z tym oraz innymi fragmentami książki Cezarego Harasimowicza pt.: ,, Mirabelka- kiełkująca historia” miała okazję zapoznać się młodzież kl. I LOD i III LOB z ZS Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej tzw. ,,Rubinka” pod opieką nauczyciela języka polskiego pani Agnieszki Kublik, podczas warsztatów w ramach lekcji języka polskiego.
Zajęcia zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z okazji uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Z fragmentami historii opowiadanej przez drzewo rosnące ówcześnie na warszawskich Nalewkach zapoznała nas pani Agnieszka Kaczmarek, które przygotowała i przeprowadziła promując tym samym czytelnictwo wśród uczniów, szerząc wiedzę o kulturze oraz literaturze.
Serdecznie dziękujemy twórcom i organizatorom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej za możliwość uczestniczenia w przygotowanych warsztatach.