Ogłoszenie Rekrutacja | Rekrutacja |

IV POWIATOWY MULTIMEDIALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Gramatyka da się lubić”.

admin 2019-03-05 10:25

W dniu 28.02.2019 r. odbył się w Zespole Szkół Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej IV POWIATOWY MULTIMEDIALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Gramatyka da się lubić”.
Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Starostę Powiatu Ostrowskiego pan Zbigniewa Chrupka. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego: p. Ewelina Kulesza, p. Ewa Kuczyńska, p. Jadwiga Pecko, p. Anna Spinek i p. Elżbieta Ślaska. Pan Radosław Nowak, który reprezentował Starostwo Powiatowe na konkursie, podkreślił rolę nauki języka niemieckiego w dzisiejszych świecie. Konkurs skierowany był do uczniów klas III szkół gimnazjalnych i klas VIII szkoły podstawowej uczących się języka niemieckiego na terenie Ostrowi Mazowieckiej oraz powiatu ostrowskiego. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z GP i SP Nr 1, GP i SP Nr 2, GP i SP Nr 3, Małkini Górnej, Lubotynia Starego, Dud, Komorowa Starego i Nagoszewki.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
I miejsce: Olaf Spinek, SP Nr 1 Ostrów Mazowiecka
II miejsce: Sebastian Ostrowski, Małkinia Górna
III miejsce: Anna Krajewska, SP Nr 2 Ostrów Mazowiecka
W dniu 28.02.2019 r. zostały również ogłoszone wyniki I MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Deutschland entdecken” pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego pana Zbigniewa Chrupka i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego o. Łomża. Adresatami konkursu byli uczniów klas III szkół gimnazjalnych i klas VIII szkoły podstawowej uczących się języka niemieckiego na terenie Ostrowi Mazowieckiej oraz powiatu ostrowskiego. W konkursie wzięło udział 44 osoby z GP i SP Nr 1, GP i SP Nr 2, GP i SP Nr 3, Małkini Górnej, Lubotynia Starego, Dud, Komorowa Starego, Nagoszewki, Brudek Starych, Sulęcina, Broku, Wąsewa.
Klasyfikacja końcowa w kategorii prac płaskich:
I miejsce: Eliza Podleś SP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej;
II miejsce: Natalia Gumkowska SP w Sulęcinie;
III miejsce: Anna Ejchelkraut SP nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej;
wyróżnienie: Alicja Sówka SP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.
Klasyfikacja końcowa w kategorii prac przestrzennych:
I miejsce: Paulina Kukielska kl. VIII SP Brudki Stare;
II miejsce: Klaudia Duda kl. VIII SP w Dudach;
III miejsce: Michał Godlewski kl. VIII SP Brudki Stare
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zaś ich opiekunom zostały wręczone podziękowania za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie upominki.